Wystrój wnętrza w stylu skandynawskim

Pomimo upływu czasu furora stylu skandynawskiego nie słabnie, wręcz odwrotnie, zdobywa jeszcze większą ilość wielbicieli. Powodem, dla jakiego jest on jednym z najbardziej powszechnych ruchów w urządzaniu domów oraz mieszkań jest nie tylko piękna prezencja, lecz fakt, że pozwoli on na uniwersalną aranżację wnętrz.

Jego klimat nawiązuje do jakże lodowatej klimatycznie, lecz za to domowej oraz przyjaznej atmosfery krajów skandynawskich. Wnętrza skandynawskie charakteryzuje prostota, naturalność, i również świetny kompromis między elegancją oraz funkcjonalnością. Styl tenże jest dobry do każdego rodzaju wnętrz, w salonie sprawdzi się tak samo jak w pokoju dziecka.

Dobre wyjście dla mieszkań o mniejszym metrażu

Styl skandynawski jest doskonałym sposobem na urządzenie mniejszych metrażowo mieszkań. Charakterystyczna dla niego wszechobecna biel powoduje, iż wnętrza stają się wizualnie powiększone i jaśniejsze, chociażby w wypadku, kiedy mają mały dostęp do naturalnego promieniowania. Kolorystyczna hierarchia we wnętrzach skandynawskich poza bielą i naturalnym brązem, zawiera również m.in. pudrowe róże, chłodne błękity i różne tony bieli. Odcienie te doskonale łączą się z bielą tworząc jednolitą prostą oraz przyjemną barwę.

Gdy podłoga, to wyłącznie drewniana

Ważnym czynnikiem architektury skandynawskiej jest naturalne drewno, to ono rządzi na parkietach. Jasna, drewniana podłoga jest niemalże integralnym elementem wnętrz skandynawskich. Jasny odcień podłogi jest funkcjonalny ponieważ łatwiej utrzymać jej czystość. Wraz z jasnymi ścianami rozświetla chociażby ciemniejsze pomieszczenia, co więcej, wygląda naprawdę efektownie. Drewniane deski składające się na podłogę mogą pozostać w naturalnym kolorze, przy czym zazwyczaj pokrywa się je matowym lakierem albo olejem.

Można je również subtelnie zbielić lub także zupełnie pokryć białą farbą. Następnym specyficznym elementem dla stylu skandynawskiego są wszystkie drewniane belki. We wnętrzach skandynawskich belek się nie zasłania oraz nie zamalowuje tak, aby zlewały się ze ścianami oraz sufitem. Wręcz odwrotnie, eksponuje się je oraz podkreśla, gdyż stanowią one piękny czynnik ozdobny, jaki wywołuje skojarzenia kameralnego domu poza miastem oraz wprowadza ciepło. Dodatkowe umieszczenie w pokoju luster wywołuje jego wizualne powiększenie.

Proste bryły, jako sposób na wnętrze

Mieszkania urządzone są tak, żeby były jasne oraz przestronne. Liczbę mebli ogranicza się do minimum, tak, żeby nie przeładować wnętrza. Same meble przybierają zazwyczaj proste konstrukcje oraz zimne barwy, dzięki czemu pomieszczenia zachowują czyste linie, a tym samym zapewniają uczucie ogromnej przestrzeni. Meble, na przykład meble w Warszawie, znajdujące się w skandynawskich wnętrzach wykonuje się z jasnego drewna lub także maluje się je na odcień biały albo szary.

Dane elementy umeblowania niekoniecznie powinny do siebie pasować, bo styl skandynawski pozwala na ich niepowtarzalne zestawienie tworząc przy tym wyjątkowe kompozycje. Istotną role odgrywają detale, przyjemna barwa oraz oryginalne wykończenie aranżacji, jakie przyczyniają się do tego, iż wnętrza skandynawskie stają się przyjazne, przyjemne oraz wypełnione spokojem.

About

No Comments

Leave a Comment